Одяг для Дакі

Полезные советы и рекомендации
Павло
Сообщения:3
Зарегистрирован:Вс янв 02, 2011 6:30 pm
Одяг для Дакі

Сообщение Павло » Вс янв 02, 2011 6:38 pm

Привіт усім!
У серпні 2010 року ми з друзями придбали Дакі-17. Дуже задоволені, прокаталися теплий сезон на Київському морі (у звичайному одязі), потім не було часу, тож восени на воду не виходили.

Однак новий сезон хотілося би розпочати якнайраніше. Відповідно, постало питання: як одягтися, щоб ручки-ніжки, вуха і носи не повідвалювалися від холодної води і вітру у, скажімо, березні місяці.

Буду вдячний за поради!
То й що, що надувний?! Це ж не жінка надувна!
Аватара пользователя
Vitaliy
Сообщения:785
Зарегистрирован:Пт дек 01, 2006 1:31 pm
Откуда:Украина, Киев
Контактная информация:

Сообщение Vitaliy » Вс янв 02, 2011 11:47 pm

Ну... березень, це ви круто взяли, холодно, хоча якщо дуже хочеться, то чому би й ні... :) Приїздіть на весняну регату в Черкаси!
Ми, зазвичай, використовуємо водозахисні костюми сухого типу. Такий костюм буде дуже доречним під час подорожей, туристських змагань, тощо. Тканина такого костюма являє собою мембрану, яка не пропускає вологу зовні і відводить вологу зсередини. Такий костюм не має "парникового" ефекту. В теплий період року, під костюм можна вдягати лише термобілизну, в холодний - додатково потрібно вдягати теплий поларовий або флісовий костюм. Додатково бажано придбати резинові, або неопренові чобітки.
Я бачив, як деякі катамаранщики використовують неопренові костюми для підводного плавання, або для занять віндсерфінгом. На мій погляд це не дуже вдале вирішення проблеми, тому, що умови, для яких вони були зроблені, дещо відрізняються. Неопрен добре працює у воді, а на повітрі в ньому або холодно, або дуже жарко, в залежності від погоди. Він не "дихає" і довгий час знаходитись у ньому дуже важко і шкідливо для здоров'я.
:)
Ось так виглядають такі костюми:

Изображение

Изображение

Изображение
Последний раз редактировалось Vitaliy Сб янв 08, 2011 10:57 am, всего редактировалось 2 раза.
Павло
Сообщения:3
Зарегистрирован:Вс янв 02, 2011 6:30 pm

Сообщение Павло » Ср янв 05, 2011 11:28 am

Дуже дякую за допомогу, Віталію!
Однак дозволю собі ще декілька запитань:

1) Яка приблизна вартість таких костюмів? Маю на увазі помірковану золоту середину, компроміс між ціною і якістю. Було б непогано, якби Ви могли порекомендувати хороші марки чи, навпаки, назвали марки, які б Ви не радили купувати у жодному разі :-)

2) Я так розумію, що перекидатися чи падати у воду у цьому одязі не бажано. Але якщо таке станеться, то наскільки він заважає плавучості людини?

3) Щодо чобітків не все зрозуміло. Які все таки ліпші на Вашу думку - гума чи неопрен?
На борту катамарана це може і не важливо, однак часто треба досить глибоко йти з ним в руках у воду, берег не завжди сприятливий. Хотілося би мати сухі ноги після цього, однак чоботи ж не можуть бути вищі колін?
Чи є якась суттєва різниця у зручності чи функціональності між гумою і неопреном?

4) Читав у інтернеті, що є костюми з мембранної тканини з герметичними манжетами на гомілках, зап'ястях та навіть на шиї, які ніби-то не промокнуть навіть при дуже поганій погоді чи потраплянні людини у воду. Чи є сенс у таких предметах розкошу? Чи хтось такий одяг реально використовує?

Дякую за відповіді!
То й що, що надувний?! Це ж не жінка надувна!
Аватара пользователя
Vitaliy
Сообщения:785
Зарегистрирован:Пт дек 01, 2006 1:31 pm
Откуда:Украина, Киев
Контактная информация:

Сообщение Vitaliy » Ср янв 05, 2011 11:51 am

1) Яка приблизна вартість таких костюмів? Маю на увазі помірковану золоту середину, компроміс між ціною і якістю. Було б непогано, якби Ви могли порекомендувати хороші марки чи, навпаки, назвали марки, які б Ви не радили купувати у жодному разі

Вартість такого костюма, в залежності від виробника може коливатись від 200 до 500 і більше у.о. Закордонні зразки безперечно гарні, але і коштують від 400 у.о. В Україні також є виробник, який виготовляє такі костюми на досить пристойному рівні і за досить лояльними цінами: http://www.ordana.com/index.php?option= ... 56&lang=ru
Зверніть увагу на костюм "Coastal" - на мій погляд, це саме те, що треба.
Якщо щось вас зацікавить - звертайтесь, думаю я навіть зможу домовитись про деяку знижку.
Резюме: матеріали виробників аналогічні, більш знані закордонні марки коштують дорожче, наші - дешевше. Костюми нашого виробника зможете поміряти-помацати, обрати потрібний розмір. Закордонні зразки доведеться обирати за каталогом, хоча, можливо в деяких магазинах можна знайти зразки.

2) Я так розумію, що перекидатися чи падати у воду у цьому одязі не бажано. Але якщо таке станеться, то наскільки він заважає плавучості людини?

Так, падати у воду у ньому не бажано, вода одразу потрапить в середину, він не є герметичним, бо це гідрокостюм "сухого" типу. Існують гідрокостюми, які передбачають тимчасове перебування у воді, за рахунок герметичних манжетів на руках, ногах і шиї. Як усякий одяг, плавучості і рухомості він не додасть, але при наявності страхувального жилета проблем не виникне.
Існують гідрокостюми "мокрого" типу - костюми з неопрену, які ефективно захищають від переохолодження, саме у воді. Але вдягати його потрібно на мокре тіло, в такому гідрокостюмі ви будете весь час перебувати мокрим. Неопрен на повітрі не гріє, а якщо він зовні буде мокрим, в ньому буде холодно (випаровування води (висихання) - реакція, яка поглинає тепло - своєрідний холодильник)

3) Щодо чобітків не все зрозуміло. Які все таки ліпші на Вашу думку - гума чи неопрен?
На борту катамарана це може і не важливо, однак часто треба досить глибоко йти з ним в руках у воду, берег не завжди сприятливий. Хотілося би мати сухі ноги після цього, однак чоботи ж не можуть бути вищі колін?
Чи є якась суттєва різниця у зручності чи функціональності між гумою і неопреном?


Гума:
Перевага: передбачає те, що ви будете сидіти з сухими ногами, що досить важливо при температурі нижче +10.
Недолік: дещо незручно рухатись по катамарану і можна набрати води через верх. Щоб мати можливість заходити глибше і зберегти ноги сухими - потрібні високі чоботи, в яких на катамарані буде ще більш незручно рухатись.
Висновок: для туризму - виправдано, для гонок не самий ліпший варіант.

Неопрен:
Перевага: дуже зручно рухатись, немає відчуття скованості руху.
Недолік: при зануренні ноги будуть мокрі, на повітрі неопрен не працює і при температурі нижче +10 ноги будуть мерзнути, хоча короткочасне занурення може зберегти ноги сухими, проблема збереження тепла буде актуальною.
Висновок: для гонок - найліпший варіант, для туризму - на смак, тут кому що більше подобається.

Я для себе обрав неопрен, бо для мене більш важлива свобода руху і я досить рідко буваю на воді при низькій температурі.

4) Читав у інтернеті, що є костюми з мембранної тканини з герметичними манжетами на гомілках, зап'ястях та навіть на шиї, які ніби-то не промокнуть навіть при дуже поганій погоді чи потраплянні людини у воду. Чи є сенс у таких предметах розкошу? Чи хтось такий одяг реально використовує?

Такі костюми існують. Я не бачив, щоб хтось користувався ними. Передбачаю, що вони виправдані при недовгому катанні, особливо в холодну погоду. Мені здається, що саме водозахисні манжети можуть бути слабким місцем, при довгому пребуванні в костюмі, кожа під манжетами почне пріти і, особливо, в жарку погоду в ньому може бути парко.
Павло
Сообщения:3
Зарегистрирован:Вс янв 02, 2011 6:30 pm

Сообщение Павло » Ср янв 05, 2011 6:59 pm

Дуже дякую за ґрунтовні та змістовні відповіді. Будемо думати :-)
То й що, що надувний?! Це ж не жінка надувна!
x-shader
Сообщения:26
Зарегистрирован:Ср июл 17, 2013 10:28 am
Контактная информация:

Re:

Сообщение x-shader » Вс ноя 10, 2013 8:18 pm

Vitaliy писал(а): Ось так виглядають такі костюми:

Изображение
Собственно, вопрос.
На фотке спасжилет надет ПОД непромоканец? Или то не спасжилет? А не удобнее было его надевать сверху на все слои одежды?
Как вообще принято комбинировать куртку и спасжилет?

Никогда раньше с этой одеждой дела не имел. Вот, купил б/у Ducky 15. Буду готовить к следующему сезону.
Так что поподнимаю немного старые темы на форуме :)
Аватара пользователя
Vitaliy
Сообщения:785
Зарегистрирован:Пт дек 01, 2006 1:31 pm
Откуда:Украина, Киев
Контактная информация:

Re: Одяг для Дакі

Сообщение Vitaliy » Вт ноя 12, 2013 9:43 am

Как показала практика, самые удобные спасжилеты, с которыми приходилось иметь дело имеют вот такой вид:
Изображение
и их действительно очень удобно одевать под костюм. Такой спасжилет практически не ощущаешь на себе, он не сковывает движения, нигде не трёт и т.п., а когда он находится под курткой, тогда исключены любые цепляния, что тоже немаловажно.
В целом, как одевать жилет, больше зависит от его конструкции и предпочтений владельца. Но если это будет классический объёмный спасжилет, то ясное дело, что вариант ношения один - сверху.
Sailing inflatable catamarans Ducky
www.ducky.com.ua
Аватара пользователя
emayd
Сообщения:548
Зарегистрирован:Пн ноя 06, 2006 8:50 am

Re: Одяг для Дакі

Сообщение emayd » Вт ноя 12, 2013 9:46 pm

На самом деле нужно чётко различать область применения жилет.
Тот что указан - это спортивный жилет, и его область применения походы по внутренним водоёмам.
В случае морских переходов его может оказаться недостаточно. Он не помогает держать голову над водой.

Оптимальным, на мой вгляд, является сочетание самонадувного жилета с отключенной автоматикой и такого спортивного.
x-shader
Сообщения:26
Зарегистрирован:Ср июл 17, 2013 10:28 am
Контактная информация:

Re: Одяг для Дакі

Сообщение x-shader » Вт ноя 12, 2013 10:00 pm

Благодарю за наводку. У Орданы подобные есть.
Визуально жилет кажется совсем тонким. Он нормально выдерживает взрослого человека в одежде?
Морально готовлюсь к переворотам, начитавшись.
Аватара пользователя
emayd
Сообщения:548
Зарегистрирован:Пн ноя 06, 2006 8:50 am

Re: Одяг для Дакі

Сообщение emayd » Вт ноя 12, 2013 10:14 pm

x-shader писал(а):Благодарю за наводку. У Орданы подобные есть.
Визуально жилет кажется совсем тонким. Он нормально выдерживает взрослого человека в одежде?
Морально готовлюсь к переворотам, начитавшись.
Он и не должен хорошо держать, иначе есть риск остаться под катамараном после переворота.
Его задача лишь слегка поддержать наплаву.
Ответить